İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Fen Lisesi

Fen Lisesi

Fen Lisesi

 AREV Fen Lisesi’ne alınan öğrencilerimiz LGS yüzdelik dilimlerine göre yüksek burs imkanları ile alınıp, uluslararası düzeyde kendini geliştirebilecek bir vizyona sahip olarak mezun etmekteyiz.

Fen Lisesi’ni seçen öğrencilerimize, 9. Sınıftan itibaren yoğun İngilizce eğitimi vererek hem ülkemizde hem de dünya çapında uzmanlık gerektiren iş sahalarına yerleşmelerini sağlamaktayız. 9. ve 10. Sınıfta olan öğrencilerimiz iki haftalık periyotlar ile yapılan Konu Tarama Sınavı ile ölçme değerlendirme yapılarak eksik olan noktaların belirlenerek bu noktalar üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Aynı zamanda çeşitli kulüp çalışmaları ile öğrencilerimiz erken dönemde yeteneği olan alanları keşfedebilmektedirler.

11. ve 12. sınıfa giden öğrencilerimiz ise alanında uzman eğitim kadromuz ile TYT-AYT olarak ayrılan derslerimiz ile birlikte yoğun şekilde Yükseköğretim Sınavı’na hazırlanmaktadırlar. Her hafta yapılan deneme sınavları ve çalışmaları sayesinde öğrencilerimiz okul dışı herhangi bir eğitim desteğine ihtiyaç duymadan sınav hazırlık sürecini tamamlayabilmektedirler.

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, amaç ve hedeflerini bilen, bu hedefler doğrultusunda önce bilinçli ve duyarlı olan sonra bilim ve fende alanında seçkin meslek alanlarına gelebilecek öğrencilerimizi AR EV Fen Lisesi’ne beklemekteyiz.