İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi

AREV Anadolu Lisesi’nde donanımlı, kendisini devamlı geliştiren modern eğitim çizgisi ile teori ve uygulamayı beraber kullanarak, öğrenci odaklı eğitim modelini ilke edinmiştir. Anadolu Lisesi’nde her ders, kendi alanlarında uzmanlaşmış branş öğretmenlerimizce verilmektedir. Rehber ve danışman öğretmenlerimiz ile öğrenci-veli-öğretmen birlikteliği yaparak öğrencilerimizin sorunlarını anında çözüme kavuşturuyoruz.  Her öğrenci bir cevherdir düşüncesi ile ayrım yapılmaksızın her öğrencimize eşit şekilde yaklaşarak, eksiklerini iki haftada bir yapılan Konu Tarama Sınavları ile öğrenerek birebir şekilde konu anlatımı ya da soru çözümleri şeklinde giderilmektedir.

9.ve 10. Sınıfta olan öğrencilerimize, normal derslerin yanı sıra uygulamalı ve laboratuvar destekli eğitimler ile kendini geliştirebileceği alanları keşfetmelerine rehberlik etmekteyiz. 11. sınıftan itibaren TYT-AYT olarak ayrılan dersler ile YKS hazırlık çalışmaları ile öğrencilerimizi en iyi şekilde hedeflerine ulaştırmak için dünya merkezli eğitim vermekteyiz.

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, sorumluluklarını bilen, analitik düşünüp, Sosyal faaliyetler ve projeler ile ülkesinde ve dünyada meydana gelen gelişmelere ve sorunlara çözüm sunabilen, ‘iz bırakan nesiller’ yetiştirmek temel amaçlarımızdandır.